Consumer Finance Holding už nie je

aktualizované

Známa nebankovka, stopercentná dcéra VÚB, Consumer Finance Holding, a. s., potichu zanikla. Z obchodného registra je vymazaná od 1. 1. 2018.

Zanikla teda ďalšia pochybná nebankovka, spojená s menom terajšieho prezidenta Andreja Kisku. Andrej Kiska založil niekoľko nebankoviek ako QUATRO, TRIANGEL, Q – CAR a ďalšie, a tie sa neskôr zlúčili do spoločnosti Consumer Finance Holding, a. s.

Consumer Finance Holding zanikla bez likvidácie rozdelením, pričom jej právnymi nástupcami sú Všeobecná úverová banka, a. s. a VÚB Leasing, a. s. Je teda predčasné tešiť sa z „vyčistenia trhu“. Tým viac, že celá transakcia prebehla úplne potichu, bez akéhokoľvek informovania verejnosti.

Nie je známe, čo je za zánikom Consumer Finance Holding. Pritom ešte pred Vianocami 2017 sme mohli vidieť reklamy na splátkové festivaly. Zrejme sa viac dozvieme v najbližšom čase. Nemusí to znamenať zhoršenie postavenia klientov tejto nebankovky. Ale určite sa ich postavenie nezlepší.

aktualizácia

Všeobecná úverová banka informovala správou z 15. decembra 2017, že dôjde k zlúčeniu spoločností Consumer Finance Holding, a. s. a VÚB Factoring, a. s. so spoločnosťou Všeobecná úverová banka, a. s. Dôvodom sú „zmenené podnikateľské prostredie“, zmena legislatívy, ktorá priniesla „rovnaké podmienky pre bankové aj nebankové subjekty“ a „zostrujúce sa konkurenčné prostredie“. Túto správu na webe www.vub.sk ale nie je také jednoduché nájsť.